door2door

Żaluzje drewniane

produkt stylowy i ponadczasowy

Żaluzje drewniane nadają się do każdego pomieszczenia. Szczególnie dobrze prezentują się w salonach i sypialniach świetnie komponując się z drewnianymi meblami. Niektórzy decydują się na ich zainstalowanie także w kuchni. W takim przypadku należy mieć jednak na względzie to, że będzie trzeba regularnie dbać o ich czystość, częściej niż w innych pomieszczeniach. Osiadający kurz, wilgoć i tłuszcz mogą powodować tworzenie się trudnych do usunięcia zabrudzeń. Przecieranie mokrą szmatką kilka razy w miesiącu pozwoli temu skutecznie zapobiec.

Do produkcji żaluzji drewnianych wykorzystywane są lamele pozyskiwane z drzewa Abachi lub naturalnego bambusa (Basswood). Te rodzaje drewna wyróżniają specjalne właściwości, takie jak: lekkość, giętkość i wysoka odporność termiczna. Ponadto cechują je bogactwo kolorystyczne oraz ciekawy rysunek słójów. Dzięki specjalnej impregnacji drzewa, żaluzje drewniane przez długi czas pozwalają cieszyć się swoim naturalnym pięknem. Eleganckie i estetyczne wykończenia tych żaluzji, idealnie komponują się zarówno w stylowych wnętrzach, jak również w pomieszczeniach typu Modern, znajdują też uznanie zwolenników stylu rustykalnego i skandynawskiego.

Zalety żaluzji drewnianych

01

Ponadczasowe

zapewniające klasyczny styl i wygodę użytkowania

02

Użyteczne

pozwalające na łatwe utrzymanie czystości 

03

Eleganckie

dające piękny efekt dekoracyjny w pomieszczeniu

Żaluzje drewniane
elegancja i użyteczność

Tradycyjne żaluzje drewniane są dość ciężkie, co szczególnie da się odczuć przy dużych wymiarach. Płynną regulację osłonami zapewnia zastosowanie mechanizmu ręcznego lub elektrycznego. W przypadku dużych wymiarów, tym bardziej kiedy żaluzje mają być dość często podnoszone (np. drzwi tarasowe, witryny sklepowe), powinniśmy zdecydować się na sterowanie elektryczne, podzielenie żaluzji na dwa mniejsze wymiary lub lżejszy materiał (bambus).

Istotnym elementem żaluzji drewnianych jest drabinka. Utrzymuje lamele w pozycji poziomej, a także umożliwia sterowanie ich położeniem. W formie tekstylnej taśmy stanie się wyjątkową ozdobą żaluzji i wnętrza. Dostępna w kilku szerokościach: 10, 12, 25 lub 38 mm, może być zbliżona do koloru lamel lub z nim kontrastować.

 

Chcesz mieć takie żaluje?

tylko krok dzieli Cię od spełnienia marzenia!

kontakt